Wyświetlanie 1–12 z 13 wyników

Oliwki zielone to nie tylko naturalne źródło witamin, błonnika oraz kwasów tłuszczowych, ale przede wszystkim przekąska wyróżniająca się niepowtarzalnym smakiem, którą pokochał niejeden Europejczyk. Wśród nich można wyróżnić oliwki czarne, czerwone oraz zielone, wyróżniające się jędrną konsystencją oraz subtelnym, orzechowym posmakiem. Zazwyczaj podawane solo bądź w towarzystwie deski serów niekiedy stanowią nieodłączny element wielu dań, wpływając za ich finalny charakter.

Oliwki – obowiązkowy element w kuchni śródziemnomorskiej i bałkańskiej

Oliwki zielone to owoce rosnące zarówno w niektórych częściach Afryki, Azji, jak i w rejonie Morza Śródziemnomorskiego. Dlatego nic dziwnego, że z ich walorów zdrowotnych oraz smakowych chętnie korzystają mieszkańcy Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Włoch, Bułgarii czy Chorwacji. Zielone oliwki w przeciwieństwie do czarnych oraz czerwonych są zbierane przed osiągnięciem dojrzałości. W naszym sklepie internetowym znajdziesz przede wszystkim oliwki Chalkidiki uprawiane w północnej Grecji, których pikantny, lekko gorzkawy, orzechowy posmak zawdzięczamy nie tyle warunkom klimatycznym, ile właściwościom gleby.

Oliwki, czyli jak pobudzić kubeczki smakowe?

Oliwki zielone to prawdziwa eksplozja smaków, która sprawi, że każde przygotowane przez Ciebie danie, przekąska, a nawet koktajl nabiorą intensywnego i – co więcej – wyjątkowego aromatu. Zielone doskonale komponują się zarówno z deską serów, kolorowymi sałatkami, owocami morza, potrawami rybnymi, jak też idealnie wypieczoną pizzą prosto z pieca. Bardzo często spełniają się one również w roli wyrafinowanych aperitifów oraz koktajli bądź głównego elementu przystawki. Niemniej równie skuteczne pobudzą one Twoje kubeczki smakowe jako samodzielna przekąska.

Zielone oliwki w Twojej kuchni

W naszym sklepie internetowym znajdziesz oliwki cieszące się niemałą popularnością na greckich stołach. Oferujemy zielone oliwki drylowane, z pestką, z migdałem, z Piri Piri oraz z Jalapeno, które sprawią, że każde przyrządzone przez Ciebie danie nabierze niepowtarzalnego smaku i aromatu. Z powodzeniem możesz je dodać do ulubionej sałatki, zapiekanki warzywnej, makaronu, pizzy domowej roboty, a nawet porannej jajecznicy. Ponadto zalewa, w której znajdują się nasze oliwki, świetnie spełni się jako alternatywa dla sosów, nadając nawet najprostszej do przygotowania potrawie śródziemnomorskiego charakteru. Oferowane przez nas oliwki są dostępne w słoikach o pojemności 750 ml, 1,6 l, 2 l oraz 3 l.